Wystawa w galeri Na Poddaszu 2016 Aneta Weronika Gajos – z wykształcenia metodyk języka angielskiego oraz oligofrenopedagog. 
Z zamiłowania malarka. Mieszkanka Rybnika pochodząca z Radlina i od wielu lat związana z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Radlinie. Od 2002 roku jest członkiem Grupy Twórców Nieprofesjonalnych „Pasja” działającej w tymże ośrodku. Poszukując możliwości artystycznego wyrażenia samej siebie przeszukiwała liczne dziedziny sztuki od ceramiki poprzez enkaustykę, projektowanie biżuterii do malarstwa. I właśnie w malarstwie znalazła swoje największe pasje – akwarele oraz malowanie na jedwabiu. Lekkość, elegancja i nieprzewidywalność jakie towarzyszą tym technikom urzekły ją najbardziej. W swoich pracach skupia się przede wszystkim na malarstwie botanicznym, a inspiracje do malowania zawsze zbiera podczas bezpośredniego kontaktu z przyrodą.
Jej prace można było oglądać na wielu wystawach grupowych jak również na wystawach indywidualnych. Była laureatką kilku konkursów plastycznych. W wolnych chwilach prowadzi warsztaty rękodzieła artystycznego i enkaustyki.
 

Kontakt z artystą:
www.aneta-handicraft.com
sklep@aneta-handicraft.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz