Test pisaków pędzelkowych Kuretake Bimoji


Brush pen czyli pisak pędzelkowy. Brush peny bardzo się różnią miedzy sobą. Należy wybrać odpowiednie narzędzie by efekty były zadowalające. Zapewniam iż każdy z was może rozpocząć zabawę dzięki Kuretake Bimoji. Końcówka, czyli pędzelek brush pena, może być zrobiona z włosków tak samo jak prawdziwy pędzel. Włoski te mogą być naturalne lub sztuczne. Oczywiście te naturalne są bardziej trwałe, wymagają większej wprawy oraz otwierają szeroki wachlarz możliwości.
Końcówki sztuczne ( poliestrowe lub nylonowe czy poliestrowe) kształtem przypominają  pędzelek jednak nie składają się z włosia.  Pisaki o sztucznych końcówkach są podobne do tych we flamastrach czy pisakach jednak bardziej miękkie. Łatwiej się nimi posługiwać. Należy pamiętać o rodzaju podłoża na którym piszemy/malujemy gdyż takie końcówki szybko się niszczą na papierze, który nie jest gładki.


Sposób użycia czy tez jak kto woli technika używania pisaków pędzelkowych różni się w zależności od rodzaju włosia. Te nylonowe najlepiej trzymać pod kątem około 45°, natomiast włosiane dają lepszy efekt w pozycji bardziej pionowej, prowadzone po podłożu ruchami całego ramienia. 


Pisaki pędzelkowe różnią się również twardością końcówki. Te małe, twarde są idealne dla początkujących oraz do kaligrafii małych liter. Natomiast te o długiej i miękkiej końcówce wymagają wprawy, polecam osobom zaawansowanym do tworzenia ilustracji lub rysunków. zabawa tymi ostatnimi daje wiele satysfakcji otwiera możliwości na tworzenie niepowtarzalnych prac, oddaje charakter autora, gdyż nawet najmniejszy ruch reki jest oddany na papierze. Dzięki temu w zależności od siły nacisku oraz ruchu reki lub nadgarstka możemy tworzyć nasze indywidualne pace, a kreska autora jest od razu rozpoznawalna.
Dziś test Kuretake Bimoji. Pisaki te występują w 5 wariantach o różnej twardości i długości pędzelka. Dla najmniej zaawansowanych polecam  extra fine XT1 z końcówką nylonową. Do kaligrafii azjatyckiej dla zaawansowanych, ilustratorów lub innych wprawionych w fachu czy tez odważnych rekomendują – najmiększy bristle XT5 (z końcówką włosianą). Jest to pisak do kaligrafii XT5 0,5 - 0,8mm o końcówce pędzelkowej.

Bimoji to nazwa pięknego stylu pisma azjatyckiego.   
Dzięki gumowej obejmie trzyma się niezwykle wygodnie i precyzyjnie . Ułatwia to opanowanie  i tworzenie delikatnych detali i swobodnych pociągnięcia charakterystycznych dla Bimoji. Końcówki pisaków są trwałe i bardzo wytrzymałe. Co najważniejsze pisaki Kuretake Bimoji zawierają tusz pigmentowy na bazie wody, który po wyschnięciu staje się odporny na działanie wody.
Kuretake Bimoji są bardzo wygodne, nie ślizgają się w dłoni, są lekkie. Jedyna wadą jest fakt, iż nie możemy założyć zatyczki na końcówkę pisaka. Kuretake Brush Pen Bimoji to wygodna i ergonomiczna obudowa oraz pędzelek który pod wpływem nacisku zwiększa lub zmniejsza grubość linii tworząc zwężenia charakterystyczne dla japońskiego pisma. Trwała i jednocześnie elastyczna filcowa końcówka precyzyjnie przenosi zamierzone linie na papier.
Na zimowe, długie wieczory polecam rozpocząć przygodę z tymi pisakami.Wszystkie pisaki Kuretake Bimoji można zakupić u nas lokalnie, na wyciągnięcie ręki w Marina Art Zaopatrzenie Artystów Plastyków na Sobieskiego 7Poniżej znajduje się filmik, na którym pokazuje przykładowe zastosowanie Kuretake Brush Pen Bimoji XT5.

 
  
A tutaj dwa skany prac zrobionych Kuretake Brush Pen Bimoji XT3.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz