Warsztaty ceramiczneWarsztaty skierowane do szkół i przedszkoli

Zajęcia w szkole lub przedszkolu

Warsztaty z wykorzystaniem gliny w przyjemny sposób poprawiają sprawność i zdolności manualne, usprawniają oraz pozytywnie wpływają na motorykę małą.
Zajęcia z  wykorzystaniem gliny są rekomendowane przez psychologów jako metoda pracy z uczniami z dysleksją, dysgrafią i innymi deficytami rozwojowymi, jak również z niepełnosprawnością sprzężoną.

Ceramika rozwija wyobraźnię przestrzenną i zwiększa kreatywność. Kolejne korzyści jakie płyną dla uczniów podczas pracy z gliną to: doskonalenie sprawności manualnych: motoryka mała, koordynacja oko-ręka, zainteresowanie dziecka ceramiką, technologią , sztuką, kształtowanie estetyki: projekt i kompozycja, ćwiczenie cierpliwości i odpowiedzialności za miejsce pracy, kształtowanie zachowań społecznych poprzez pracę w grupie, umiejętność skupienia i  koncentracji ,wyciszenie w przypadku dzieci nadpobudliwych.

Zachęcamy do kontaktu z nami w celu przedstawienia oferty oraz dostosowania jej do Państwa indywidualnych potrzeb.

W trakcie trwania warsztatów dzieci wysłuchują krótkiego wykładu z historii ceramiki.  Po tym następuje zapoznanie dzieci z cyklem produkcyjnym na przywiezionych wyrobach i materiałach z naszej pracowni. Następnie dzieci malują wstępnie wypalone wyroby (biskwit), które po zajęciach są pakowane i zabierane do domu. Poza tym, dzieci lepią przedmioty z gliny plastycznej, które po czasie potrzebnym na wyschnięcie i wypalenie dostarczamy do przedszkola czy szkoły. Na zakończenie warsztatów dzieciom wręczane są dyplomy uczestnictwa. 

Cena warsztatów jest uzgadniana każdorazowo w zależności od ustalonego programu, liczebności grup. W cenie wliczony jest koszt materiałów niezbędnych do prowadzenia zajęć: glina, szkliwo, farba, biskwit, wypał.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz