Miś

 

Odlew gipsowy figurka misia z serduszkiem wys10 cm, średnica podstawy 4,5 cm.
Figurka misia pluszowego może stać się ozdobą pokoju, można ją również wykorzystać jako półprodukt do stworzenia własnej oryginalnej figurki poprzez pomalowanie jej farbami plakatowymi, lub używając pasty woskowej.

Zapraszamy do zakupów na naszym sklepie internetowym.

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada, święto to ustanowiono w setną rocznice powstania pierwszej maskotki misia.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach nieudanych łowów, jeden z uczestników polowania postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent nakazał natychmiast uwolnić niedźwiadka. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiedzia na rysunku w j gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tej chwili  zaczęto wykorzystywać zdrobniałą formę imienia prezydenta i produkować maskotki pod nazwą Teddy Bear. Obecnie nazwa Teddy Bear odnosi się do wszystkich pluszowych misiów.
W naszej ofercie można znaleźć  odlewy płaskorzeźb misi pluszowych idealnie nadające się do pomalowania farbami plakatowymi. Spraw dziecku radość i wyzwól w nim twórczą energię.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz